Terapia Integracji Sensorycznej

 Integracja sensoryczna. Co to takiego?

Metoda integracji sensorycznej jest jedną z najnowszych kompleksowych metod terapeutycznych stosowanych w odniesieniu do dzieci  z opóźnieniami psychoruchowymi i trudnościami w nauce szkolnej. Twórcą metody jest Jean Ayers- psycholog, pedagog specjalny i terapeuta zajęciowy. Zwróciła ona uwagę na znaczenie trzech podstawowych  zmysłów   w procesie prawidłowego rozwoju dziecka: dotykowego,  propriocepcji, układu przedsionkowego. 

 

Praca logopedy
Praca psychologa
Rehabilitacja

W Ośrodku  prowadzona jest rehabilitacja dostosowana do indywidualnych potrzeb dziecka   w oparciu o wskazania lekarzy specjalistów. Zajęcia prowadzone są według koncepcji  neurorozwojowej z wykorzystaniem elementów metod:NDT-Bobath, Vojty. Dzieci korzystają z całej gamy zabiegów rehabilitacyjnych: kinezyterapii, która prowadzona jest w dwóch salach (dużej i małej), są one wyposażone w UGUL, rowerki ,drabinki, fotele do ćwiczeń kkd, moduły rehabilitacyjne a także baseny suche z  piłeczkami.


Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy Sióstr Serafitek
ul. Środkowa 186a, 34-405 Białka Tatrzańska     Tel : 18 26 545 44     lub 517 421 848     e-mail: orwbialka@poczta.onet.pl

1999-2024 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms